Zaloguj się
Warszawskie Targi Książki
(2011-05-12)

Majowy termin imprezy i jej lokalizacja to jedyne elementy dotychczasowej idei targów książki w Warszawie, które zostaną zachowane. Wszystko inne zyska nową, atrakcyjną formułę dostosowaną do zmieniających się warunków funkcjonowania rynku książki.

Warszawskie Targi Książki to projekt imprezy odpowiadającej oczekiwaniom wszystkich, którzy mają swój udział w tworzeniu i obiegu książki: autorów, wydawców, poligrafów, księgarzy, bibliotekarzy, także tych, którzy książkę promują i o niej piszą, przede wszystkim zaś Czytelników.

Warszawskie Targi Książki – o kształcie których po raz pierwszy decyduje głos wydawców – mają ogromną szansę od pierwszej edycji pokazać zupełnie nowe oblicze - innowacyjność, profesjonalizm i otwartość, a także zająć ważne miejsce w kalendarzu wydarzeń wystawienniczych krajowego i europejskiego rynku książki.

Atrakcje dla Małych Czytelników:
W tym roku Warszawskie Targi Książki w szczególny sposób przygotowują się na odwiedziny najmłodszych czytelników. Wydawcom książki dziecięcej proponowana jest specjalna – dostosowana do potrzeb małych czytelników – aranżacja w sali Trojka – centrum sektora z literaturą dziecięcą. Ponadto zorganizowana zostanie sala zabaw dla dzieci, gdzie rodzice będą mogli zostawić swoje pociechy pod fachową opieką przedszkolanek.

Na targach odbędzie się też finał akcji „Bajki dla Tomka”, której organizatorem jest Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka. To projekt na rzecz sześcioletniego Tomka, który w sierpniu ub. roku zatruł się grzybami. W odpowiedzi na apel Centrum Zdrowia Dziecka z całego świata napłynęło kilkaset bajek dla chorego chłopca. Na targach będzie też można zobaczyć wystawę prac małych pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka.

Przygotowywany jest również specjalny program wydarzeń towarzyszących dla dzieci, w sali Sienkiewicza przez cztery dni targowe będą obywały się m.in. warsztaty teatralne dla przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkoły podstawowej organizowane przez Instytut Teatralny, a także mini koncerty, warsztaty plastyczne i spotkania z ulubionymi autorami. EMPIK poprowadzi warsztaty o książkach znane również pod nazwą lekcje „Przecinek i kropka”, podczas których dzieci poznają historię alfabetu, pisma i druku, a także proces powstawania książek. Animatorzy przedstawiają i opisują uczestnikom różne rodzaje książek i czytają fragmenty wybranych publikacji. Instytut Słowacki zaprosi najmłodszych gości targowych na spotkania ze słowacką animacją.

Natomiast Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga przygotowuje niezwykle atrakcyjną zapowiedź Festiwalu Teatrzyków Przedszkolnych, którego finał odbędzie się podczas II Warszawskiego Kiermaszu Książki i Prasy na Mariensztacie w maju 2011. Na spotkania i atrakcje dla dzieci odbywające się w czwartek i w piątek będą zapraszane zorganizowane grupy przedszkolne i klasy szkolne, a w sobotę i niedzielę dzieci z rodzicami i opiekunami.

Rozkład godzinowy: 33 godzin, czyli 3 dni 

Koszt udziału w targach jest:
* Bezpłatny:
- Seniorzy po 70 roku życia
- Dzieci poniżej 12 roku życia
- Dziennikarze za okazaniem legitymacji prasowej
- Bibliotekarze po wypełnieniu formularza rejestracyjnego
* 15zł

Miejsce: Warszawa, 12-15 maj 2011