Zaloguj się
Targi Lato 2011
(2011-04-01)

Zjeżdżalnie, trampoliny, tory przeszkód, ściany wspinaczkowe i tory gokartowe to tylko część z atrakcji dla dzieci i młodzieży, które pojawią się na najbliższych XVI Targach Turystyki i Wypoczynku LATO 2011.

W specjalnie wydzielonej strefie „Atrakcje dla przedszkolaka i starszego dzieciaka” nie tylko najmłodsi będą mogli przez trzy dni targów bawić się i korzystać ze sprzętu rozrywkowego, uczestniczyć w grach i zabawach sportowo-rekreacyjnych oraz warsztatach.

Mnóstwo atrakcji do wyboru:
W wydzielonej strefie oprócz różnego rodzaju zjeżdżalni i trampolin znajdą się: basen z piłeczkami, zamek do skakania i pneumatyczny tor przeszkód. Najmłodsi zwiedzający będą mogli przeżyć wodną przygodę i skorzystać z symulatora trenażera surfingu, poczuć klimat wypraw górskich na ściance wspinaczkowej, a także wyruszyć na poszukiwania z wykrywaczem metali. Przygotowane zostaną również specjalne gry, jak olimpiada sportowa lub zabawy, m.in. celne woreczki, murek równoważnia i skaczące piłki. W ramach warsztatów dla dzieci i młodzieży, będzie można wziąć udział w fotosesji na wesoło lub też w zajęciach manualnych.

Ponadto, zostanie zainscenizowana  zagroda wiejska, a w niej pojawi się zabawka w postaci krowy do dojenia. Natomiast młodzi fani motoryzacji będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na torze z elektronicznymi samochodzikami.

Oferta wyjazdów turystycznych:
Z kolei dla dorosłych Targi LATO, oprócz pomysłu na weekend z rodziną, są okazją, by zapoznać się w jednym miejscu z najbardziej aktualną ofertą turystyczną na nadchodzący sezon wiosenno-letni. Na stoiskach do nabycia będą wczasy, wycieczki, kolonie, zielone szkoły, obozy językowe, wyjazdy szkoleniowe, integracyjne, pielgrzymki, pobyty w ośrodkach wypoczynkowych, SPA, hotelach i sanatoriach, często w specjalnych promocyjnych cenach przygotowanych właśnie na Targi LATO.

Wydarzeniu towarzyszyć będą również występy artystyczne, spotkania z podróżnikami, a także degustacje regionalnych specjałów i konkursy z nagrodami. Przy okazji tegorocznej edycji targów promowany będzie aktywny wypoczynek nad wodą, do którego namawiać będzie m.in. Paweł Pochwała, znany dziennikarz i prezenter porannego programu „Kawa czy herbata?”, a jednocześnie doświadczony żeglarz. Z kolei miłośnicy tematów gastronomicznych będą mieli okazję zapoznać się z jadłospisem na lato prezentowanym przez mistrza kulinarnego Roberta Sowę, który będzie nie tylko podpisywał swoje książki, ale również wraz z dietetykiem będzie polecał potrawy na letnie upalne dni.

Zaśpiewa Majka Jeżowska: 
Koncert Majki Jeżowskiej, występy zespołów muzycznych i tanecznych, pokazy magii oraz wiele innych atrakcji odbędzie się na specjalnie przygotowanej scenie podczas XVI Targów Turystyki i Wypoczynku LATO 2011. Wystąpią na niej również m.in. zespół dziecięcy Gawęda oraz tancerze z Egurrola Dance Studio. Nie zabraknie pokazów baletowych i akrobatycznych, tańca nowoczesnego, hip-hopu oraz konkursów z nagrodami. Tym sposobem miłośnicy podróży w każdym wieku będą mogli bawić się wspólnie podczas trzydniowego festynu turystycznego.

Pokazy, gawędy i konkursy:
Oprócz występów muzyczno-tanecznych na scenie targowej odbędą się pokazy kulinarne Mistrza Kuchni Roberta Sowy, który zaprezentuje swój „Jadłospis na lato”. Ponadto, iluzjoniści z Klaun Polska zaprezentują pokazy mini magii. Zwiedzający będą mogli posłuchać opowieści podróżnika Jarosława Fischbacha nt. wyprawy śladami Polaków przez Amerykę Południową. Przebrani w dawne stroje wojów przedstawiciele firmy Amber będą snuli gawędy i przypominali legendy o dawnym szlaku bursztynowym. Poza tym, na scenie odbędą się liczne zabawy i konkursy organizowane w ramach imprezy „Kacper – dziecko bezpieczne na drodze” przygotowanej przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Łodzi. W programie przewidziano m.in. slalom sprawnościowy, wierszyki, konkursy, malowanie znaków drogowych i układanie zebry oraz występy amatorskich zespołów dziecięcych. Tym sposobem poprzez wspólną zabawę dzieci i dorosłych promowane będzie bezpieczne poruszanie się na drodze. Ostatniego dnia targów na scenie ogłoszone zostaną wyniki konkursów „Weekend dla mieszczucha” oraz „Hit Lata” na najlepszą ofertę targową.

Dzień Chorwacji na Targach LATO 2011:
Pierwszego dnia Targów LATO 2011 odbędzie się Dzień Chorwacji, podczas którego otwarta zostanie wystawa „Be CROative” prezentująca Chorwację od strony wyjątkowych produktów narodowych. W specjalnie zaprojektowanej strefie pokazanych zostanie ponad 40 najwyższej jakości chorwackich artykułów i słynnych wynalazków. Dla dzieci przygotowana będzie wyjątkowa wyspa, na której najmłodsi będą mogli w miłej atmosferze pobawić się z popularnymi chorwackimi maskotkami, wziąć udział w konkursach i otrzymać upominki.

Rozkład godzinowy: 36 godzin, czyli 3 dni 

Koszt udziału w targach jest Bezpłatny

Miejsce: Warszawa, 01-03 kwiecień 2011