Zaloguj się
Porady i artykuły
Jak spędzić ferie zimowe z dzieckiem, kiedy nie ma śniegu?
Ferie zimowe dla dzieci to idealny czas, aby odpocząć od szkoły i spędzać dni na beztroskiej zabawie na śniegu. Warunki pogodowe nie zawsze są odpowiednie, by zorganizować kulig czy ulepić bałwana, dlatego warto poszukać ciekawych pomysłów na spędzanie ferii z podopiecznym. Oryginalny pomysł na prezent dla dziecka to np.: nauka jazdy konnej, wizyta w parku trampolin, warsztaty robotyki, zajęcia na basenie lub ściance wspinaczkowej.
Drewniane zabawki edukacyjne - jak wpływają na dziecko?
Zabawki nie tylko dają dzieciom mnóstwo radości, ale również pełnią inne ważne role – pomagają w rozwoju motoryki dzieci, aktywizują zmysły, a także uczą o otaczającym świecie. Wśród zabawek edukacyjnych do wyboru mamy wiele świetnych modeli – wśród nich znajdują się też drewniane zabawki edukacyjne, które przez wielu uznawane są za jedne z najlepszych. Dlaczego warto je wybrać?
Wypadanie włosów po porodzie - jak sobie z nim radzić?
Kobiety przyzwyczajone do grubych, gęstych i lśniących włosów w ciąży, zaczynają panikować w momencie nadmiernej utraty kosmyków po urodzeniu dziecka. Spokojnie, wypadanie włosów po porodzie jest wpisane w kobiecą fizjologię. Chociaż to proces naturalny, nic nie stoi na przeszkodzie, by je wzmocnić. Dowiedz się jak.
Jeszcze przed porodem zadbaj, aby Twoje dziecko było zdrowe i mądre! Dowiedz się więcej o suplementacji choliny w ciąży
Nawet 90 procent kobiet w ciąży może mieć niedobór choliny w diecie. Tymczasem najnowsze badania wykazują, że cholina w ciąży chroni przed przedwczesnym porodem i odpowiada za prawidłowy rozwój dziecka.
Modne ubranie dla malucha na jesień
Jesienna aura zazwyczaj kojarzy się nam z nieprzyjemną pogodą, deszczem i ciemnymi odcieniami. Letnie ubrania należy zamienić na ciepłe swetry czy tuniki, które chronią przed zimnem. Jesienna moda nie musi być jednak ponura, zwłaszcza jeśli chodzi o ubrania dla dzieci. Połączenie jasnych, pastelowych kolorów oraz wysokiej jakości materiałów pozwoli na pokonanie szarej aury oraz wprowadzenie pozytywnych barw do garderoby. Nie musimy chować się pod ciemnymi ubraniami, chociaż za oknem częściej zaczynamy widzieć deszcz niż słońce. Szczególnie dzieci powinny ubierać modne i kolorowe ubrania, niezależnie od pogody i pory roku.
Rozszerzanie diety niemowląt. Czy to już pora na pierwszy posiłek łyżeczką?
Kiedy przychodzi pora na urozmaicenie diety maluszka? Jak rozpoznać u dziecka gotowość na pierwszy posiłek łyżeczką? Podpowiadamy!
Zaparcia u dzieci - dlaczego powstają i jak z nimi walczyć?
Problemy z zaparciami u dzieci pojawiają się nierzadko w okresie niemowlęcym, a jeszcze częściej po ukończeniu pierwszego roku życia, w okresie wzmożonego rozszerzania diety. Powodują bóle brzucha, dyskomfort, rozdrażnienie i płacz malucha. Sprawdźmy, dlaczego dochodzi do powstawania zaparć u dzieci i jak możemy im skutecznie przeciwdziałać.
Biegunka u niemowlaka - jak sobie z nią radzić?
Choć z chwilą narodzin układ trawienny noworodka jest anatomicznie dojrzały i zdolny do podejmowania swoich podstawowych funkcji, jego działanie w kilku aspektach bywa niedoskonałe. Niedojrzałość przewodu pokarmowego sprzyja występowaniu w wieku niemowlęcym wielu problemów gastroenterologicznych, w tym biegunki o zróżnicowanej etiologii.
Przyjęcie komunijne - ile kosztuje i jak je sfinansować?
Komunię można zorganizować w domu lub w restauracji. Przygotowując przyjęcie, warto wziąć pod uwagę liczbę gości oraz własne możliwości finansowe. Jeśli rodzice nie dysponują określoną kwotą pieniędzy, mogą wziąć pożyczkę.
Zobacz, jak sprawdzić, czy niania Twojego dziecka właściwie się nim opiekuje
Przez doniesienia medialne coraz częściej przedzierają się szokujące informacje o skandalicznych zachowaniach opiekunek do dzieci. Pozostawienie pociechy w nieodpowiednich rękach może być tragiczne w skutkach.