Zaloguj się
Porady i artykuły
Dziecko u dentysty
Warto zadbać, aby nasze dziecko od najwcześniejszych lat nauczyło się dbać o swoje zęby, a wizyta u stomatologa nie była dla niego traumatyczna. Kiedy pierwszy raz udać się do dentysty? Jak przygotować dziecko do tej wizyty
Mleko dla niemowląt
Niezaprzeczalnym faktem jest, iż najlepszym pokarmem dla dziecka zaraz po narodzinach jest naturalne mleko matki. Takie mleko dostarcza mu potrzebne składniki odżywcze i przeciwciała wzmacniające odporność, a dodatkowo w czasie karmienia dziecko odczuwa bliskość z mamą. Jednakże życie pisze różne scenariusze i często z różnych powodów musimy szybko przestawić dziecko na modyfikowane mleko z butelki.
Dziecko w samochodzie
Dowiedz się jak odpowiednio przewozić dziecko w samochodzie. W artykule opisane zostały normy na które trzeba zwracać uwagę podczas zakupu fotelika samochodowego dla dziecka i jak przygotować się do podróżowania z dzieckiem.
Basen dla niemowląt
Dzieci tak naprawdę pływają od samego początku, więc kiedy chcemy, aby niemowlę pływało to zwykle nie ma większego problemu. Wystarczy zabrać odpowiednie rzeczy i udać się na specjalny basen dla niemowląt.
Przewijanie noworodka
Przewijanie noworodka, to czynność, która o dziwo, jest w stanie przerazić nawet największego twardziela. To częsty obrazek, kiedy ktoś wzbrania się z całych sił przed tą czynnością z obawą w oczach, a zupełnie niepotrzebnie.
Rozwój dziecka w pierwszych tygodniach życia
Obserwując swoje dziecko w pierwszych miesiącach po porodzie, zastanawiamy  się czy rozwija się ono prawidłowo. Czytamy, dowiadujemy się od innych osób i każde, choćby małe odstępstwo szalenie nas niepokoi.
Karmienie piersią
Zanim urodzi się dziecko planujemy jego pokój lub kącik, robimy zakupy, przesuwamy meble i robimy wszystko, aby miejsce dla niego było miłe i wygodne. Powinniśmy także pomyśleć o wygodnym miejscu dla karmiącej mamy, tak aby warunki sprzyjały przeżywaniu w spokoju tych niepowtarzalnych chwil.
Język niemowląt
Na samym początku nasze dziecko nie umie mówić, ale mimo to chce nam przekazać pewne komunikaty. Kiedy dowiaduje się, które osoby o nie dbają i je kochają, to od samego początku czuje intuicyjnie, że to właśnie z nimi powinno nawiązać kontakt, aby uzyskać to czego potrzebuje.
Jak wybrać wózek dla dziecka?
Jednym z kluczowych przedmiotów, jaki należy zakupić przed narodzinami dziecka jest wózek. Po powrocie ze szpitala i odczekaniu kilku lub kilkunastu dni to właśnie on będzie gwarancją bezpieczeństwa i wygody dla naszego maleństwa.
Pierwsza kąpiel noworodka
Nieubłaganie nadchodzi dzień kiedy mama wraca do domu z nowonarodzonym maluszkiem. Nadchodzi także wieczór i czas na stres. Nadciąga wizja pierwszej kąpieli. Wielu młodych rodziców wpada w panikę i aby uniknąć kłopotu, zapewnia sobie zastępstwo w postaci doświadczonej babci, cioci lub starszej siostry.