Zaloguj się
Porady i artykuły
Rozwój dziecka w pierwszych tygodniach życia
Obserwując swoje dziecko w pierwszych miesiącach po porodzie, zastanawiamy  się czy rozwija się ono prawidłowo. Czytamy, dowiadujemy się od innych osób i każde, choćby małe odstępstwo szalenie nas niepokoi.
Karmienie piersią
Zanim urodzi się dziecko planujemy jego pokój lub kącik, robimy zakupy, przesuwamy meble i robimy wszystko, aby miejsce dla niego było miłe i wygodne. Powinniśmy także pomyśleć o wygodnym miejscu dla karmiącej mamy, tak aby warunki sprzyjały przeżywaniu w spokoju tych niepowtarzalnych chwil.
Język niemowląt
Na samym początku nasze dziecko nie umie mówić, ale mimo to chce nam przekazać pewne komunikaty. Kiedy dowiaduje się, które osoby o nie dbają i je kochają, to od samego początku czuje intuicyjnie, że to właśnie z nimi powinno nawiązać kontakt, aby uzyskać to czego potrzebuje.
Jak wybrać wózek dla dziecka?
Jednym z kluczowych przedmiotów, jaki należy zakupić przed narodzinami dziecka jest wózek. Po powrocie ze szpitala i odczekaniu kilku lub kilkunastu dni to właśnie on będzie gwarancją bezpieczeństwa i wygody dla naszego maleństwa.
Pierwsza kąpiel noworodka
Nieubłaganie nadchodzi dzień kiedy mama wraca do domu z nowonarodzonym maluszkiem. Nadchodzi także wieczór i czas na stres. Nadciąga wizja pierwszej kąpieli. Wielu młodych rodziców wpada w panikę i aby uniknąć kłopotu, zapewnia sobie zastępstwo w postaci doświadczonej babci, cioci lub starszej siostry.