Zaloguj się
Porady i artykuły
Bolesne miesiączki
Wiele kobiet w czasie miesiączki doświadcza silnego bólu związanego ze skurczami macicy. Często ból jest tak silny, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Warto w takim przypadku odwiedzić gabinet ginekologiczny w Krakowie, Gdańsku lub innym dużym mieście, gdzie specjalista przeprowadzi diagnostykę i zaleci odpowiednie leczenie.
Zez u dziecka
Problem zeza u dzieci dotyczy 4% z nich. Jest to schorzenie, w którym oczy ustawiają się w nieprawidłowym kierunku jednocześnie - jeśli jedno oko znajduje się bliżej nosa możemy mówić o zezie zbieżnym, a jeśli przestawia się w kierunku skroni możemy mówić o zezie rozbieżnym.
Przygotowanie przestrzeni dla malucha
Nasze ruchliwe pociechy zaczynają się uaktywniać będąc jeszcze spokojnie schowane w łonie mamy. Trzeba porządnie przemyśleć jak zorganizować przestrzeń wokół brzdąca, aby w czasie poznawania świata nie zrobił sobie krzywdy.
Muzyka i dziecko
To znane i prawdziwe powiedzenie Muzyka łagodzi obyczaje o zbawiennym wpływie muzyki na naszą psychikę, zachowanie o rozwój. To przysłowiowe łagodzenie obyczajów ma swoje naukowe uzasadnienia wynikające z poważnych badań naukowych.
Jakie zabawki dla niemowlaka?
Kiedy nasze maleństwo przychodzi na świat, wszystko jest dla niego nowe. Jedyne co zna i pamięta to ciepło i rytm serca jego mamy. Dlatego tak ważna od samego początku jest bliskość obojga. Pierwszą zabawą, jeszcze bez użycia zabawek, będzie położenie sobie dziecka na brzuchu, przytulenie, cicho nucona piosenka i głaskanie dziecka.
Dziecko u dentysty
Warto zadbać, aby nasze dziecko od najwcześniejszych lat nauczyło się dbać o swoje zęby, a wizyta u stomatologa nie była dla niego traumatyczna. Kiedy pierwszy raz udać się do dentysty? Jak przygotować dziecko do tej wizyty
Mleko dla niemowląt
Niezaprzeczalnym faktem jest, iż najlepszym pokarmem dla dziecka zaraz po narodzinach jest naturalne mleko matki. Takie mleko dostarcza mu potrzebne składniki odżywcze i przeciwciała wzmacniające odporność, a dodatkowo w czasie karmienia dziecko odczuwa bliskość z mamą. Jednakże życie pisze różne scenariusze i często z różnych powodów musimy szybko przestawić dziecko na modyfikowane mleko z butelki.
Dziecko w samochodzie
Dowiedz się jak odpowiednio przewozić dziecko w samochodzie. W artykule opisane zostały normy na które trzeba zwracać uwagę podczas zakupu fotelika samochodowego dla dziecka i jak przygotować się do podróżowania z dzieckiem.
Basen dla niemowląt
Dzieci tak naprawdę pływają od samego początku, więc kiedy chcemy, aby niemowlę pływało to zwykle nie ma większego problemu. Wystarczy zabrać odpowiednie rzeczy i udać się na specjalny basen dla niemowląt.
Przewijanie noworodka
Przewijanie noworodka, to czynność, która o dziwo, jest w stanie przerazić nawet największego twardziela. To częsty obrazek, kiedy ktoś wzbrania się z całych sił przed tą czynnością z obawą w oczach, a zupełnie niepotrzebnie.