Zaloguj się
Porady i artykuły
Jak wybrać buty dla dziecka?
Wybierając buty dla dziecka, często kierujemy się estetyką oraz ceną oferowanego produktu. Nic w tym złego, jeżeli zwracamy uwagę również na inne ważne aspekty takie jak: odpowiednie wyprofilowanie bucików oraz materiały, z których zostały one wykonane. Niestety, zdarza się, że w ferworze zakupów, po prostu zapominamy o względach zdrowotnych i decydujemy się na „ładne buty” – niekoniecznie najzdrowsze.
Dieta w ciąży, a zapotrzebowanie na kwas foliowy
Każda przyszła mama powinna dokonać pewnych modyfikacji dotychczasowego jadłospisu, które pozwolą nienarodzonemu jeszcze dziecku zdrowo się rozwijać. Niekiedy należy dokonać nawet małej „rewolucji”, do której postanowień ciężko się przyzwyczaić. Jednym z najważniejszych aspektów diety w ciąży jest utrzymywanie stale wysokiego poziomu kwasu foliowego we krwi – to bardzo istotna kwestia, szczególnie z punktu widzenia prawidłowego rozwoju płodu. Dlaczego kwas foliowy jest aż tak potrzebny?
Rodzinne  ubezpieczenie na życie
Życie jest nieprzewidywalne. I lubi nas zaskakiwać. Czasami na plus, czasami na minus. Nad pierwszym przypadkiem nie ma się co rozwodzić. Jest jak los na loterii, skoro więc trafiła się nam szóstka, to nie pozostaje nam nic innego jak tylko się cieszyć wraz z rodzina i przyjaciółmi. Gdy jednak przychodzi nam się zmierzyć z sytuacją tyle zaskakującą, co smutną czy nieprzyjemną, dotykającą nas bezpośrednio albo naszych najbliższych, to zaczynamy się zastanawiać, czy nie mogliśmy tego przewidzieć i jakoś temu zapobiec?
Ubranka dla noworodka
Każda przyszła mama, gdy tylko dowie się, że jest w ciąży, zaczyna kompletować wyprawkę dla mającego przyjść na świat maluszka. Oprócz wózka, łóżeczka i wszystkich niezbędnych akcesoriów, bardzo ważne są ubranka dla noworodka.
Jaki prezent dla niemowlaka?
Twoja siostra, przyjaciółka, kuzynka lub znajoma niedawno urodziła dziecko i zamierzasz się wybrać z wizytą. Jak wiadomo, nie idzie się do dziecka z pustymi rękami, więc od jakiegoś czasu głowisz się, co kupić. Chcesz kupić coś praktycznego, ale niekoniecznie kolejne śpioszki. Co możesz wybrać? Oto kilka podpowiedzi.
Bolesne miesiączki
Wiele kobiet w czasie miesiączki doświadcza silnego bólu związanego ze skurczami macicy. Często ból jest tak silny, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Warto w takim przypadku odwiedzić gabinet ginekologiczny w Krakowie, Gdańsku lub innym dużym mieście, gdzie specjalista przeprowadzi diagnostykę i zaleci odpowiednie leczenie.
Zez u dziecka
Problem zeza u dzieci dotyczy 4% z nich. Jest to schorzenie, w którym oczy ustawiają się w nieprawidłowym kierunku jednocześnie - jeśli jedno oko znajduje się bliżej nosa możemy mówić o zezie zbieżnym, a jeśli przestawia się w kierunku skroni możemy mówić o zezie rozbieżnym.
Przygotowanie przestrzeni dla malucha
Nasze ruchliwe pociechy zaczynają się uaktywniać będąc jeszcze spokojnie schowane w łonie mamy. Trzeba porządnie przemyśleć jak zorganizować przestrzeń wokół brzdąca, aby w czasie poznawania świata nie zrobił sobie krzywdy.
Muzyka i dziecko
To znane i prawdziwe powiedzenie Muzyka łagodzi obyczaje o zbawiennym wpływie muzyki na naszą psychikę, zachowanie o rozwój. To przysłowiowe łagodzenie obyczajów ma swoje naukowe uzasadnienia wynikające z poważnych badań naukowych.
Jakie zabawki dla niemowlaka?
Kiedy nasze maleństwo przychodzi na świat, wszystko jest dla niego nowe. Jedyne co zna i pamięta to ciepło i rytm serca jego mamy. Dlatego tak ważna od samego początku jest bliskość obojga. Pierwszą zabawą, jeszcze bez użycia zabawek, będzie położenie sobie dziecka na brzuchu, przytulenie, cicho nucona piosenka i głaskanie dziecka.