Zaloguj się
Porady i artykuły
Naturalne metody leczenia przeziębienia i grypy
Zarówno przeziębienie, jak i grypa to jednostki chorobowe wywoływane przez wirusy. Zanim zastosujemy leki chemiczne na ww. choroby, działające objawowo, warto zastosować naturalne leki, które nie obciążają organizmu walczącego z infekcją.
Karmisz piersią? Oto 4 najczęstsze problemy, które mogą Cię spotkać
Początki karmienia piersią to często okres trudny dla kobiety, bo nasuwający wiele pytań. Po kilku dniach pytań jest coraz mniej i coraz większa pewność siebie i spokój, jednak dobrze wiedzieć, jak radzić sobie z ewentualnymi kłopotami.
Rozstępy w ciąży
Rozstępy. Kto ich nie ma? Niemal każda kobieta musi się z nimi zmierzyć. Bez znaczenia czy młoda, szczupła, przy kości, singielka, mężatka. Największe jednak problemy z rozstępami mają kobiety w ciąży.
Dziecko w przedszkolu
Przedszkole to miejsce, które pozwala dzieciom na zdobycie pierwszych istotnych informacji na temat zasad społecznych, pozwala i na  nauczenie się czym są potrzeby drugiego człowieka, czym jest rywalizacja i kiedy trzeba sobie pomagać.
Zasady domowej koloryzacji włosów
W celu oszczędzenia czasu i pieniędzy, coraz więcej kobiet decyduje się na samodzielne farbowanie włosów farbami drogeryjnymi. Wśród najpopularniejszych używanych przez Polki marek znajduje się firma Garnier. Ale aby domowa koloryzacja włosów była bezpieczna i przyjemna, a jej efekt w pełni nas usatysfakcjonował, dobrze przestrzegać kilku zasad.
Jakie zabawki są dziś najmodniejsze?
Trendy w branży zabawkowej zmieniają się niezwykle szybko i czasem trudno za nimi nadążyć. Z pewnością można jednak wyodrębnić kilka wyraźnie widocznych nurtów, które decydują o tym, które produkty są modne, a które nie. Co jest dzisiaj niekwestionowanym przebojem?
Pierwsze szczepienia niemowlaka - co warto wiedzieć?
Rodzinne pakiety medyczne zapewniają możliwość ustalenia dogodnego harmonogramu szczepień dziecka, wygodnego dla rodziców, ale mieszczącego się w terminarzu, zapewniającym małemu pacjentowi bezpieczeństwo. Ponadto noworodek również może być badany przez lekarzy specjalistów, np. przez neurologa, ortopedę a nawet przez alergologa, jeśli ich opinia jest wskazana.
Pomysłowość dzieci nie zna granic
Choć każdy z nas był kiedyś dzieckiem, zdaje się, że z biegiem lat coraz łatwiej nam o tym zapomnieć. A co za tym idzi,e zapominamy też, jakie sami jako dzieci potrafiliśmy mieć pomysły, których realizacja potrafiła doprowadzić do mrożących krew w żyłach wydarzeń. Obecnie dzieciaki wcale nie są mniej pomysłowe, a środków do realizacji celów mają o wiele więcej.
Zakup pierwszych butów dla malucha
Zakup obuwia dla naszej pociechy to nie tylko sprawa estetyczna, ponieważ dobór złych bucików może powodować wiele problemów w przyszłości. Jest to przede wszystkim wkład w zdrowie i poprawny rozwój stóp naszego dziecka. Źle dobrane obuwie może spowodować wady postawy oraz koślawe stopy. Błędy takie będzie trudno skorygować w przyszłości.
Dieta w ciąży – kiedy należy ją rozpocząć?
Przygotowując się do pięknego okresu, jakim jest dla wielu kobiet ciąża, zapewne wiesz już, jak duże znaczenie dla harmonijnego rozwoju nienarodzonego dziecka, ma odpowiednio zbilansowana dieta.