Zaloguj się
Porady i artykuły
Karmisz piersią? Oto 4 najczęstsze problemy, które mogą Cię spotkać
Początki karmienia piersią to często okres trudny dla kobiety, bo nasuwający wiele pytań. Po kilku dniach pytań jest coraz mniej i coraz większa pewność siebie i spokój, jednak dobrze wiedzieć, jak radzić sobie z ewentualnymi kłopotami.
Rozstępy w ciąży
Rozstępy. Kto ich nie ma? Niemal każda kobieta musi się z nimi zmierzyć. Bez znaczenia czy młoda, szczupła, przy kości, singielka, mężatka. Największe jednak problemy z rozstępami mają kobiety w ciąży.
Dziecko w przedszkolu
Przedszkole to miejsce, które pozwala dzieciom na zdobycie pierwszych istotnych informacji na temat zasad społecznych, pozwala i na  nauczenie się czym są potrzeby drugiego człowieka, czym jest rywalizacja i kiedy trzeba sobie pomagać.
Zasady domowej koloryzacji włosów
W celu oszczędzenia czasu i pieniędzy, coraz więcej kobiet decyduje się na samodzielne farbowanie włosów farbami drogeryjnymi. Wśród najpopularniejszych używanych przez Polki marek znajduje się firma Garnier. Ale aby domowa koloryzacja włosów była bezpieczna i przyjemna, a jej efekt w pełni nas usatysfakcjonował, dobrze przestrzegać kilku zasad.
Jakie zabawki są dziś najmodniejsze?
Trendy w branży zabawkowej zmieniają się niezwykle szybko i czasem trudno za nimi nadążyć. Z pewnością można jednak wyodrębnić kilka wyraźnie widocznych nurtów, które decydują o tym, które produkty są modne, a które nie. Co jest dzisiaj niekwestionowanym przebojem?
Pierwsze szczepienia niemowlaka - co warto wiedzieć?
Rodzinne pakiety medyczne zapewniają możliwość ustalenia dogodnego harmonogramu szczepień dziecka, wygodnego dla rodziców, ale mieszczącego się w terminarzu, zapewniającym małemu pacjentowi bezpieczeństwo. Ponadto noworodek również może być badany przez lekarzy specjalistów, np. przez neurologa, ortopedę a nawet przez alergologa, jeśli ich opinia jest wskazana.
Pomysłowość dzieci nie zna granic
Choć każdy z nas był kiedyś dzieckiem, zdaje się, że z biegiem lat coraz łatwiej nam o tym zapomnieć. A co za tym idzi,e zapominamy też, jakie sami jako dzieci potrafiliśmy mieć pomysły, których realizacja potrafiła doprowadzić do mrożących krew w żyłach wydarzeń. Obecnie dzieciaki wcale nie są mniej pomysłowe, a środków do realizacji celów mają o wiele więcej.
Zakup pierwszych butów dla malucha
Zakup obuwia dla naszej pociechy to nie tylko sprawa estetyczna, ponieważ dobór złych bucików może powodować wiele problemów w przyszłości. Jest to przede wszystkim wkład w zdrowie i poprawny rozwój stóp naszego dziecka. Źle dobrane obuwie może spowodować wady postawy oraz koślawe stopy. Błędy takie będzie trudno skorygować w przyszłości.
Dieta w ciąży – kiedy należy ją rozpocząć?
Przygotowując się do pięknego okresu, jakim jest dla wielu kobiet ciąża, zapewne wiesz już, jak duże znaczenie dla harmonijnego rozwoju nienarodzonego dziecka, ma odpowiednio zbilansowana dieta.
Jak wybrać buty dla dziecka?
Wybierając buty dla dziecka, często kierujemy się estetyką oraz ceną oferowanego produktu. Nic w tym złego, jeżeli zwracamy uwagę również na inne ważne aspekty takie jak: odpowiednie wyprofilowanie bucików oraz materiały, z których zostały one wykonane. Niestety, zdarza się, że w ferworze zakupów, po prostu zapominamy o względach zdrowotnych i decydujemy się na „ładne buty” – niekoniecznie najzdrowsze.