Zaloguj się
Porady i artykuły
Jakie zabawki są dziś najmodniejsze?
Trendy w branży zabawkowej zmieniają się niezwykle szybko i czasem trudno za nimi nadążyć. Z pewnością można jednak wyodrębnić kilka wyraźnie widocznych nurtów, które decydują o tym, które produkty są modne, a które nie. Co jest dzisiaj niekwestionowanym przebojem?
Pierwsze szczepienia niemowlaka - co warto wiedzieć?
Rodzinne pakiety medyczne zapewniają możliwość ustalenia dogodnego harmonogramu szczepień dziecka, wygodnego dla rodziców, ale mieszczącego się w terminarzu, zapewniającym małemu pacjentowi bezpieczeństwo. Ponadto noworodek również może być badany przez lekarzy specjalistów, np. przez neurologa, ortopedę a nawet przez alergologa, jeśli ich opinia jest wskazana.
Pomysłowość dzieci nie zna granic
Choć każdy z nas był kiedyś dzieckiem, zdaje się, że z biegiem lat coraz łatwiej nam o tym zapomnieć. A co za tym idzi,e zapominamy też, jakie sami jako dzieci potrafiliśmy mieć pomysły, których realizacja potrafiła doprowadzić do mrożących krew w żyłach wydarzeń. Obecnie dzieciaki wcale nie są mniej pomysłowe, a środków do realizacji celów mają o wiele więcej.
Zakup pierwszych butów dla malucha
Zakup obuwia dla naszej pociechy to nie tylko sprawa estetyczna, ponieważ dobór złych bucików może powodować wiele problemów w przyszłości. Jest to przede wszystkim wkład w zdrowie i poprawny rozwój stóp naszego dziecka. Źle dobrane obuwie może spowodować wady postawy oraz koślawe stopy. Błędy takie będzie trudno skorygować w przyszłości.
Dieta w ciąży – kiedy należy ją rozpocząć?
Przygotowując się do pięknego okresu, jakim jest dla wielu kobiet ciąża, zapewne wiesz już, jak duże znaczenie dla harmonijnego rozwoju nienarodzonego dziecka, ma odpowiednio zbilansowana dieta.
Jak wybrać buty dla dziecka?
Wybierając buty dla dziecka, często kierujemy się estetyką oraz ceną oferowanego produktu. Nic w tym złego, jeżeli zwracamy uwagę również na inne ważne aspekty takie jak: odpowiednie wyprofilowanie bucików oraz materiały, z których zostały one wykonane. Niestety, zdarza się, że w ferworze zakupów, po prostu zapominamy o względach zdrowotnych i decydujemy się na „ładne buty” – niekoniecznie najzdrowsze.
Dieta w ciąży, a zapotrzebowanie na kwas foliowy
Każda przyszła mama powinna dokonać pewnych modyfikacji dotychczasowego jadłospisu, które pozwolą nienarodzonemu jeszcze dziecku zdrowo się rozwijać. Niekiedy należy dokonać nawet małej „rewolucji”, do której postanowień ciężko się przyzwyczaić. Jednym z najważniejszych aspektów diety w ciąży jest utrzymywanie stale wysokiego poziomu kwasu foliowego we krwi – to bardzo istotna kwestia, szczególnie z punktu widzenia prawidłowego rozwoju płodu. Dlaczego kwas foliowy jest aż tak potrzebny?
Rodzinne  ubezpieczenie na życie
Życie jest nieprzewidywalne. I lubi nas zaskakiwać. Czasami na plus, czasami na minus. Nad pierwszym przypadkiem nie ma się co rozwodzić. Jest jak los na loterii, skoro więc trafiła się nam szóstka, to nie pozostaje nam nic innego jak tylko się cieszyć wraz z rodzina i przyjaciółmi. Gdy jednak przychodzi nam się zmierzyć z sytuacją tyle zaskakującą, co smutną czy nieprzyjemną, dotykającą nas bezpośrednio albo naszych najbliższych, to zaczynamy się zastanawiać, czy nie mogliśmy tego przewidzieć i jakoś temu zapobiec?
Ubranka dla noworodka
Każda przyszła mama, gdy tylko dowie się, że jest w ciąży, zaczyna kompletować wyprawkę dla mającego przyjść na świat maluszka. Oprócz wózka, łóżeczka i wszystkich niezbędnych akcesoriów, bardzo ważne są ubranka dla noworodka.
Jaki prezent dla niemowlaka?
Twoja siostra, przyjaciółka, kuzynka lub znajoma niedawno urodziła dziecko i zamierzasz się wybrać z wizytą. Jak wiadomo, nie idzie się do dziecka z pustymi rękami, więc od jakiegoś czasu głowisz się, co kupić. Chcesz kupić coś praktycznego, ale niekoniecznie kolejne śpioszki. Co możesz wybrać? Oto kilka podpowiedzi.