Zaloguj się
Porady i artykuły
Jak chronić skórę dziecka przed słońcem?
Słońce to z jednej strony przyjaciel naszych dzieci, z drugiej ich największy wróg. Promienie słoneczne to nieodłączny element udanych wakacji, gwarantujący dobrą zabawę, ale też czynnik odgrywający ważną rolę w funkcjonowaniu gospodarki wapniowo-fosforowej. To właśnie słońce w kontakcie ze skórą wytwarza witaminę D3, która zapobiega pojawianiu się krzywicy u dzieci. Jednak dużo większym zagrożeniem dla naszych pociech jest szkodliwe promieniowanie UV, które wywołuje na ich skórze oparzenia słoneczne. Jak zatem odpowiednio postępować ze słońcem, by zapewnić dzieciom bezpieczną zabawę w upalne dni?
Mleczne przysmaki dla niejadków
Mnóstwo rodziców ma problem z karmieniem swoich dzieci. Nie tylko kręcą nosem na zdrowe i domowe jedzenie, ale także często mają problem ze spożyciem odpowiedniej porcji warzyw i owoców. Co należy podawać dziecku, aby zapewnić mu prawidłowy rozwój kości, a także jak sprytnie przemycić nabiał do codziennej diety malucha?
Przydomowy plac zabaw: spełnienie marzeń każdego dziecka
Jeżeli szukasz sposobu na to, aby zachęcić dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu, to urządzenie placu zabaw w przydomowym ogródku będzie świetnym rozwiązaniem. Co więcej, przygotowanie takiej zdrowej alternatywy dla gier komputerowych wcale nie musi być skomplikowane. Od czego zacząć?
Jak i po co ćwiczyć mięsnie Kegla?
Sprawne mięśnie Kegla to przede wszystkim łatwiejszy poród i szybsze dojście do formy już po urodzeniu dziecka, jak również znacznie mniejsze ryzyko nietrzymania moczu oraz większa satysfakcja z życia seksualnego. Ćwiczenia są łatwe, ale żeby zadziałały, należy je wykonywać systematycznie i prawidłowo. Sprawne mięśnie Kegla to inwestycja na wiele lat!
Matki coraz częściej wybierają homeopatię
omeopatia jest obecnie jedną z najchętniej wybieranych przez matki metod leczenia dzieci. Rodzice są coraz bardziej świadomi skutków ubocznych i działań niepożądanych, jakie wywołują leki chemiczne oraz spustoszeń, jakie czynią w małym organizmie. Dlatego wolą wybrać bezpieczne i skuteczne rozwiązania.
Jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej?
Małe dzieci mają wrodzoną potrzebę ruchu, jednak im starsze się robią, tym większe mają skłonności do przesiadywania na kanapie zamiast biegania po podwórku. Miłość do sportu powinno się zaszczepiać od najmłodszych lat, chociażby dzięki zabawkom zachęcającym do aktywności.
Jak zorganizować dziecku czas na plaży?
Wybierając się nad morze, marzymy tylko o tym, aby móc swobodnie wylegiwać się na plaży, pięknie się opalić i od czasu do czasu zasięgnąć morskich kąpieli. Takie wakacje są dla większości osób idealnym sposobem na odpoczynek. Jednocześnie jednak, wszyscy, którzy posiadają dzieci wiedzą, że taka forma wakacji jest nie do zaakceptowania przez nasze pociechy. Jeżeli nie chcemy, aby nudziły się one podczas wyjazdu, trzeba im odpowiednio zorganizować czas na plaży.
Co warto mieć w apteczce z dzieckiem wyjeżdżając na narty?
Wyjazd na narty może być fantastyczną przygodą dla całej rodziny. Dzieci podczas wyprawy zażyją świeżego powietrza i spędzą aktywnie czas. By jednak uniknąć jakichkolwiek problemów, należy spakować wszystko to, co jest potrzebne. Kluczowym elementem w walizce jest odpowiednio wyposażona apteczka. Oto kilka najważniejszych produktów, które trzeba mieć ze sobą.
5 cech zdrowego plecaka do szkoły
Dzieci rozpoczynające naukę w szkole podstawowej znajdują się w tym szczególnym wieku, kiedy organizm wyjątkowo intensywnie rozwija się, kształtując w sposób, w jaki będzie funkcjonował całe życie. Noszenie plecaka może mieć znaczący wpływ zarówno na postawę, jak i formowanie się układu kostnego ze szczególnym naciskiem na kręgosłup. Niepoprawnie skonstruowany plecak to jego negatywny wpływ na plecy dziecka i w konsekwencji kształtowanie się różnych skrzywień kręgosłupa.
Dieta ząbkującego dziecka
Nawet w przypadku, gdy nasze dziecko od dawna zajada się różnymi smakołykami w formie stałej, to podczas ząbkowania może odmówić nawet swoich ulubionych potraw. Warto wiedzieć jak zmodyfikować dietę malucha w tym okresie, aby młody człowiek chciał jeść i aby dostarczać mu potrzebnych składników odżywczych.