Zaloguj się
Porady i artykuły
Jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej?
Małe dzieci mają wrodzoną potrzebę ruchu, jednak im starsze się robią, tym większe mają skłonności do przesiadywania na kanapie zamiast biegania po podwórku. Miłość do sportu powinno się zaszczepiać od najmłodszych lat, chociażby dzięki zabawkom zachęcającym do aktywności.
Jak zorganizować dziecku czas na plaży?
Wybierając się nad morze, marzymy tylko o tym, aby móc swobodnie wylegiwać się na plaży, pięknie się opalić i od czasu do czasu zasięgnąć morskich kąpieli. Takie wakacje są dla większości osób idealnym sposobem na odpoczynek. Jednocześnie jednak, wszyscy, którzy posiadają dzieci wiedzą, że taka forma wakacji jest nie do zaakceptowania przez nasze pociechy. Jeżeli nie chcemy, aby nudziły się one podczas wyjazdu, trzeba im odpowiednio zorganizować czas na plaży.
Co warto mieć w apteczce z dzieckiem wyjeżdżając na narty?
Wyjazd na narty może być fantastyczną przygodą dla całej rodziny. Dzieci podczas wyprawy zażyją świeżego powietrza i spędzą aktywnie czas. By jednak uniknąć jakichkolwiek problemów, należy spakować wszystko to, co jest potrzebne. Kluczowym elementem w walizce jest odpowiednio wyposażona apteczka. Oto kilka najważniejszych produktów, które trzeba mieć ze sobą.
5 cech zdrowego plecaka do szkoły
Dzieci rozpoczynające naukę w szkole podstawowej znajdują się w tym szczególnym wieku, kiedy organizm wyjątkowo intensywnie rozwija się, kształtując w sposób, w jaki będzie funkcjonował całe życie. Noszenie plecaka może mieć znaczący wpływ zarówno na postawę, jak i formowanie się układu kostnego ze szczególnym naciskiem na kręgosłup. Niepoprawnie skonstruowany plecak to jego negatywny wpływ na plecy dziecka i w konsekwencji kształtowanie się różnych skrzywień kręgosłupa.
Dieta ząbkującego dziecka
Nawet w przypadku, gdy nasze dziecko od dawna zajada się różnymi smakołykami w formie stałej, to podczas ząbkowania może odmówić nawet swoich ulubionych potraw. Warto wiedzieć jak zmodyfikować dietę malucha w tym okresie, aby młody człowiek chciał jeść i aby dostarczać mu potrzebnych składników odżywczych.
Naturalne metody leczenia przeziębienia i grypy
Zarówno przeziębienie, jak i grypa to jednostki chorobowe wywoływane przez wirusy. Zanim zastosujemy leki chemiczne na ww. choroby, działające objawowo, warto zastosować naturalne leki, które nie obciążają organizmu walczącego z infekcją.
Karmisz piersią? Oto 4 najczęstsze problemy, które mogą Cię spotkać
Początki karmienia piersią to często okres trudny dla kobiety, bo nasuwający wiele pytań. Po kilku dniach pytań jest coraz mniej i coraz większa pewność siebie i spokój, jednak dobrze wiedzieć, jak radzić sobie z ewentualnymi kłopotami.
Rozstępy w ciąży
Rozstępy. Kto ich nie ma? Niemal każda kobieta musi się z nimi zmierzyć. Bez znaczenia czy młoda, szczupła, przy kości, singielka, mężatka. Największe jednak problemy z rozstępami mają kobiety w ciąży.
Dziecko w przedszkolu
Przedszkole to miejsce, które pozwala dzieciom na zdobycie pierwszych istotnych informacji na temat zasad społecznych, pozwala i na  nauczenie się czym są potrzeby drugiego człowieka, czym jest rywalizacja i kiedy trzeba sobie pomagać.
Zasady domowej koloryzacji włosów
W celu oszczędzenia czasu i pieniędzy, coraz więcej kobiet decyduje się na samodzielne farbowanie włosów farbami drogeryjnymi. Wśród najpopularniejszych używanych przez Polki marek znajduje się firma Garnier. Ale aby domowa koloryzacja włosów była bezpieczna i przyjemna, a jej efekt w pełni nas usatysfakcjonował, dobrze przestrzegać kilku zasad.