Zaloguj się
Porady i artykuły
Niemowlak i witaminy
Przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecko karmione jest najczęściej wyłącznie mlekiem, które zaspokaja w niemal stu procentach jego potrzeby. Z mlekiem matki lub mlekiem modyfikowanym organizm malucha otrzymuje bowiem niezbędne składniki odżywcze (węglowodany, białko, wapń i tłuszcze), a także przeciwciała oraz minerały i witaminy. Dodatkowa suplementacja preparatami witaminowymi nie jest zatem konieczna. Pediatra może jednak zalecić podawanie dziecku witamin w okresach osłabionej odporności (również po przebytej chorobie), w miesiącach jesienno – zimowych, a także w sytuacji, gdy rozszerzanie diety starszego niemowlęcia nie przebiega tak jakbyśmy sobie tego życzyli i zachodzi obawa, że w codziennym menu zabraknie jakiś ważnych składników.
Ubranka, zabawki, czy pamiątki? Pomysły na prezent dla niemowlaka
Narodziny dziecka to ogromna radość, dlatego kiedy mama i maluch dojdą do siebie po porodzie, zazwyczaj zaczynają się odwiedziny bliższych i dalszych krewnych. Taka wizyta to doskonała okazja do obdarowania maleństwa drobnym upominkiem. Jaki prezent wybrać dla niemowlaka?
Jak zadbać o noworodka?
Nowo narodzone dzieci potrzebują niezwykle dużej uwagi. Należy bardzo uważnie nimi się opiekować, a w razie płaczu od razu się nimi zająć. Niezwykle pełną rolę dla prawidłowego rozwoju dziecka pełni ich pielęgnacja. Istnieje kilka podstawowych metod pielęgnacji dziecka.
Czy podawać prebiotyki swojemu dziecku?
Prebiotyki to nowy pomysł zapobiegania przeróżnym chorobom dzieci. Jednak czym one są i czy jest sens kupować nieco droższe preparaty z prebiotykami by zmniejszać ryzyko coraz częstszych chorób występujących u małych dzieci?
Pierwsza wizyta u dentysty
Czy pamiętasz strach budzący się na samą myśl o fotelu dentystycznym? Czy już samo słowo „stomatolog” wywoływało w tobie negatywne emocje? Czy przypominasz sobie, jakie ogarniało cię przerażenie, gdy tylko poczułeś specyficzny zapach gabinetu? Jeśli tak, to czy chcesz, aby twoje dziecko miało podobne wspomnienia? Możesz mu tego zaoszczędzić. Dziś gabinety dentystyczne oferują specjalne wizyty dziecięce, które poprzez zabawę nauczą swoich najmłodszych pacjentów jak dbać o zęby.
Jak chronić skórę dziecka przed słońcem?
Słońce to z jednej strony przyjaciel naszych dzieci, z drugiej ich największy wróg. Promienie słoneczne to nieodłączny element udanych wakacji, gwarantujący dobrą zabawę, ale też czynnik odgrywający ważną rolę w funkcjonowaniu gospodarki wapniowo-fosforowej. To właśnie słońce w kontakcie ze skórą wytwarza witaminę D3, która zapobiega pojawianiu się krzywicy u dzieci. Jednak dużo większym zagrożeniem dla naszych pociech jest szkodliwe promieniowanie UV, które wywołuje na ich skórze oparzenia słoneczne. Jak zatem odpowiednio postępować ze słońcem, by zapewnić dzieciom bezpieczną zabawę w upalne dni?
Mleczne przysmaki dla niejadków
Mnóstwo rodziców ma problem z karmieniem swoich dzieci. Nie tylko kręcą nosem na zdrowe i domowe jedzenie, ale także często mają problem ze spożyciem odpowiedniej porcji warzyw i owoców. Co należy podawać dziecku, aby zapewnić mu prawidłowy rozwój kości, a także jak sprytnie przemycić nabiał do codziennej diety malucha?
Przydomowy plac zabaw: spełnienie marzeń każdego dziecka
Jeżeli szukasz sposobu na to, aby zachęcić dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu, to urządzenie placu zabaw w przydomowym ogródku będzie świetnym rozwiązaniem. Co więcej, przygotowanie takiej zdrowej alternatywy dla gier komputerowych wcale nie musi być skomplikowane. Od czego zacząć?
Jak i po co ćwiczyć mięsnie Kegla?
Sprawne mięśnie Kegla to przede wszystkim łatwiejszy poród i szybsze dojście do formy już po urodzeniu dziecka, jak również znacznie mniejsze ryzyko nietrzymania moczu oraz większa satysfakcja z życia seksualnego. Ćwiczenia są łatwe, ale żeby zadziałały, należy je wykonywać systematycznie i prawidłowo. Sprawne mięśnie Kegla to inwestycja na wiele lat!
Matki coraz częściej wybierają homeopatię
omeopatia jest obecnie jedną z najchętniej wybieranych przez matki metod leczenia dzieci. Rodzice są coraz bardziej świadomi skutków ubocznych i działań niepożądanych, jakie wywołują leki chemiczne oraz spustoszeń, jakie czynią w małym organizmie. Dlatego wolą wybrać bezpieczne i skuteczne rozwiązania.