Zaloguj się
Porady i artykuły
Zajęcia dla dzieci z Aikido
Wychowanie dziecka bywa czasami trudne. Ciężko jest samemu zdecydować, co będzie dla niego dobre, jakie zajęcia dodatkowe wybrać by czerpał z nich radość o korzyści.
Markowe metki na dziecięcych ubrankach
Ludowa legenda głosi, że gdy rodzi się dziecko, w tej samej chwili na niebie zaczyna świecić nowa gwiazda. Gdy rodzi się dziecko, rodzi się nowy świat, cały świat dla rodziców maluszka, a wraz z nim nowe radości i pytania. Między innymi mamy pytają o to, co dać maluszkowi do jedzenia i w co go ubrać?
Problemy z zajściem w ciążę nie muszą oznaczać bezpłodności
Dziecko to owoc miłości dwojga kochających się ludzi. Mężczyzna i kobieta łączą się, zakładają rodzinę i starają się o potomstwo. Jest to naturalna kolej rzeczy. Czasami jednak nie wszystko idzie dobrze a upragniona ciąża nie pojawia się. Między kochanków wkrada się nerwowość, nieporozumienia, kłótnie i ciche dni.
Jak wybrać dobrą zabawkę dla dziecka?
Rynek zabawek dla dzieci ma do zaoferowania praktycznie wszystko, nie ma takiej zabawki, której nie dałoby się kupić. Niemniej jednak przed sięgnięciem do portfela trzeba sobie odpowiedzieć na kilka istotnych pytań.
Zmiany na skórze małego dziecka - czy to AZS?
AZS, czyli atopowe zapalenie skóry, jest coraz częstszym problemem u dzieci. Kiedy podejrzewać AZS u swojego dziecka i jak postępować, by zminimalizować swędzenie i uszkodzenia skóry?
Niemowlak i witaminy
Przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecko karmione jest najczęściej wyłącznie mlekiem, które zaspokaja w niemal stu procentach jego potrzeby. Z mlekiem matki lub mlekiem modyfikowanym organizm malucha otrzymuje bowiem niezbędne składniki odżywcze (węglowodany, białko, wapń i tłuszcze), a także przeciwciała oraz minerały i witaminy. Dodatkowa suplementacja preparatami witaminowymi nie jest zatem konieczna. Pediatra może jednak zalecić podawanie dziecku witamin w okresach osłabionej odporności (również po przebytej chorobie), w miesiącach jesienno – zimowych, a także w sytuacji, gdy rozszerzanie diety starszego niemowlęcia nie przebiega tak jakbyśmy sobie tego życzyli i zachodzi obawa, że w codziennym menu zabraknie jakiś ważnych składników.
Ubranka, zabawki, czy pamiątki? Pomysły na prezent dla niemowlaka
Narodziny dziecka to ogromna radość, dlatego kiedy mama i maluch dojdą do siebie po porodzie, zazwyczaj zaczynają się odwiedziny bliższych i dalszych krewnych. Taka wizyta to doskonała okazja do obdarowania maleństwa drobnym upominkiem. Jaki prezent wybrać dla niemowlaka?
Jak zadbać o noworodka?
Nowo narodzone dzieci potrzebują niezwykle dużej uwagi. Należy bardzo uważnie nimi się opiekować, a w razie płaczu od razu się nimi zająć. Niezwykle pełną rolę dla prawidłowego rozwoju dziecka pełni ich pielęgnacja. Istnieje kilka podstawowych metod pielęgnacji dziecka.
Czy podawać prebiotyki swojemu dziecku?
Prebiotyki to nowy pomysł zapobiegania przeróżnym chorobom dzieci. Jednak czym one są i czy jest sens kupować nieco droższe preparaty z prebiotykami by zmniejszać ryzyko coraz częstszych chorób występujących u małych dzieci?
Pierwsza wizyta u dentysty
Czy pamiętasz strach budzący się na samą myśl o fotelu dentystycznym? Czy już samo słowo „stomatolog” wywoływało w tobie negatywne emocje? Czy przypominasz sobie, jakie ogarniało cię przerażenie, gdy tylko poczułeś specyficzny zapach gabinetu? Jeśli tak, to czy chcesz, aby twoje dziecko miało podobne wspomnienia? Możesz mu tego zaoszczędzić. Dziś gabinety dentystyczne oferują specjalne wizyty dziecięce, które poprzez zabawę nauczą swoich najmłodszych pacjentów jak dbać o zęby.