Zaloguj się
Porady i artykuły
Czy moje dziecko rośnie prawidłowo?
Siatki centylowe to wykresy, na których w jednostkach miary zwanych centylami pokazane są siatki rozmiarów dla dziewczynek i chłopców. Percentyl wzrostu wagi i dziecka jest wartością statystyczną, która określa, ile procent populacji dzieci waży i mierzy tyle samo lub mniej niż twoje dziecko.
Zdrowy kurczak sposobem na niejadka?
Jedna łyżeczka za babcię, druga za dziadka - nakarmienie niejadka to nie lada wyzwanie, wie o tym większość rodziców. Poznaj parę sposobów, jak przekonać dziecko do posiłku, albo przynajmniej go do jedzenia nie zniechęcić.
Dlaczego masaż niemowląt jest taki ważny?
Przyjście na świat dziecka to wielkie wydarzenie dla rodziców. To wspaniały, ale zarazem niezwykle stresujący czas. Młodzi rodzice, którzy spodziewają się pierwszego dziecka są szczególnie poddenerwowani nową sytuacją. Najwięcej obaw budzi strach przed wyrządzeniem dziecku nieumyślnej krzywdy. Noworodek jest taki maleńki, kruchy i delikatny. Z obserwacji położnych wynika, iż rodzice na pierwszy masaż maluszka decydują się po miesiącu od narodzin. Ten czas to dla rodzica uczenie się wszystkiego co dotyczy opieki nad noworodkiem.
Wyprawka do szpitala – najważniejsze rzeczy dla młodej mamy i niemowlaka
Torba, z którą wybierzemy się do szpitala w momencie porodu, jest bardzo ważna. Tylko od nas zależy, czy znajdą się w niej wszystkie rzeczy potrzebne nam i maluszkowi, tuż po urodzeniu. Żeby spakować się dobrze i o niczym nie zapomnieć, należy to zrobić na długo przed planowanym terminem porodu – drugi trymestr to już czas odpowiedni. W trzecim trymestrze akcja porodowa może rozpocząć się nagle, a wtedy na pewno nie będzie ani czasu, ani sprzyjających okoliczności do pakowania. A kompletowanie wyprawki dla siebie i dziecka to przecież fascynująca przygoda. Co należy ze sobą wziąć?
Jak wyleczyć kaszel u niemowlęcia?
Kaszel u niemowlęcia, szczególnie ten, który jest długotrwały i nie jest efektem zachłyśnięcia się pokarmem czy kręcenia w nosku, z pewnością ma prawo was zaniepokoić. Każda choroba u niemowlaka budzi zawsze lęk rodziców. Układ odpornościowy kilkumiesięcznego dziecko dopiero zaczyna się rozwijać i maluch w tym wieku wymaga wyjątkowo troskliwej i fachowej opieki. Niemowlęta jednak chorują, na szczęście jednak dziś jest wiele leków, także tych na kaszel, których receptury są specjalnie opracowane z myślą o noworodkach i niemowlętach. Istnieją też sposoby, aby leki te podawać w takiej postaci, w jakiej jest to najbardziej dogodne dla malucha i dla rodzica.
Zajęcia dla dzieci z Aikido
Wychowanie dziecka bywa czasami trudne. Ciężko jest samemu zdecydować, co będzie dla niego dobre, jakie zajęcia dodatkowe wybrać by czerpał z nich radość o korzyści.
Markowe metki na dziecięcych ubrankach
Ludowa legenda głosi, że gdy rodzi się dziecko, w tej samej chwili na niebie zaczyna świecić nowa gwiazda. Gdy rodzi się dziecko, rodzi się nowy świat, cały świat dla rodziców maluszka, a wraz z nim nowe radości i pytania. Między innymi mamy pytają o to, co dać maluszkowi do jedzenia i w co go ubrać?
Problemy z zajściem w ciążę nie muszą oznaczać bezpłodności
Dziecko to owoc miłości dwojga kochających się ludzi. Mężczyzna i kobieta łączą się, zakładają rodzinę i starają się o potomstwo. Jest to naturalna kolej rzeczy. Czasami jednak nie wszystko idzie dobrze a upragniona ciąża nie pojawia się. Między kochanków wkrada się nerwowość, nieporozumienia, kłótnie i ciche dni.
Jak wybrać dobrą zabawkę dla dziecka?
Rynek zabawek dla dzieci ma do zaoferowania praktycznie wszystko, nie ma takiej zabawki, której nie dałoby się kupić. Niemniej jednak przed sięgnięciem do portfela trzeba sobie odpowiedzieć na kilka istotnych pytań.
Zmiany na skórze małego dziecka - czy to AZS?
AZS, czyli atopowe zapalenie skóry, jest coraz częstszym problemem u dzieci. Kiedy podejrzewać AZS u swojego dziecka i jak postępować, by zminimalizować swędzenie i uszkodzenia skóry?