Zaloguj się
Porady i artykuły
Jak dbać o ząbki dziecka?
Pojawienie się pierwszego ząbka u dziecka to wielkie wydarzenie w życiu całej rodziny. Maluch musi bowiem okupić wyżynanie się zębów silnym bólem, a nowy nabytek jest przedmiotem jego zainteresowania i dumy. Warto wykorzystać czas przed pojawieniem się pierwszego ząbka na przygotowanie do higieny jamy ustnej. W tym celu należy zaopatrzyć się w specjalną, nakładaną na palec silikonową szczoteczkę oraz delikatną, bezfluorową pastę do zębów. Po codziennej kąpieli warto, masując dziąsła, myć jamę ustną dziecka. To przyniesie mu ulgę w bólu związanym z wyżynaniem się zębów, a ponadto wyrobi nawyk mycia zębów. Można również zaopatrzyć się w płyny do higieny jamy ustnej dla maluchów, które również pozwolą zachować prawidłowe pH w buzi naszej pociechy oraz zadbają o to, by nie rozwijały się tam niepożądane drobnoustroje.
Pieluszki Milovia - kolorowe jak dziecięce baśnie
Pieluchy to produkt pierwszej potrzeby podczas wychowywania potomka, nie muszą one być jednak nudne jak to niegdyś bywało. Dziś kiedy tradycyjną tetrę zastąpiły pieluszki jednorazowe, a te zastępowane są przez coraz doskonalsze pieluchy wielorazowe, życie maluchów stało się dużo bardziej kolorowe.
Sprawdzone sposoby na przewlekłe zaparcia u dzieci
Zaparcia to częsty problem nie tylko dorosłych, ale także i dzieci. Z przeprowadzonych badań wynika, że zatwardzenie jest jedną z najczęstszych chorób wieku dziecięcego. Problem ten występuje u około 10% populacji dziecięcej na świecie. Okresowo, tego typu zaburzenia występują aż u 30% dzieci. Jako zaparcie traktuje się zbyt długie odstępy pomiędzy wypróżnieniami lub oddawanie stolców z dużym wysiłkiem. Przewlekłe zaparcia u najmłodszych mają uwarunkowanie czynnościowe w 95%, a jedynie 5% zaparć ma podłoże organiczne (m.in. choroby układu nerwowego i mięśniowego, w tym mózgowe porażenie dziecięce, zespół Downa). Zaparcia u dzieci to problem, którego nie wolno bagatelizować. Nieleczone, bardzo często są źródłem poważnych kłopotów ze zdrowiem. Jak objawiają się zaparcia u dzieci? Jakie są najczęstsze przyczyny tej dolegliwości? W jaki sposób leczyć przewlekłe zaparcia u maluchów, a także co na zaparcia u dzieci przyniesie oczekiwane rezultaty? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.
Butelka antykolkowa czy zwykła?
Kolka u noworodka to jeden z najczęstszych problemów, z którym zmagają się świeżo upieczeni rodzice. Generalnie przyjęło się już, że to praktycznie nieunikniona dolegliwość. Jednym z najczęściej rekomendowanych sposobów radzenia sobie z tym problemem jest butelka antykolkowa. Nie jest jednak tajemnicą, że wielu twierdzi iż to zwykły chwyt marketingowy. Sprawdzamy więc, czy warto kupić butelkę antykolkową.
Rożek niemowlęcy - zastosowanie
Poród, będący początkiem nowego życia, stanowi ogromne wyzwanie zarówno dla niedoświadczonej i pełnej obaw mamy jak również jej maleństwa, które w ten sposób na zawsze opuszcza ciepłe, bezpieczne i przyjazne środowisko. Każdy noworodek wita świat wprawdzie głośnym krzykiem i płaczem, wyrażając swój protest oraz dobitnie zaznaczając swoją obecność w życiu rodziców.
Kwas foliowy w ciąży - wszystko co warto wiedzieć
Ciąża to piękny i wspaniały czas w życiu kobiety. Jest to jednak również czas bardzo intensywnych zmian w jej organizmie. Warto więc dobrze się do niego przygotować, by mieć pewność, że nic nie zagrozi zdrowiu oczekiwanego dziecka oraz przyszłej mamy. Na szczęście, nie jest to trudne.
Żywienie niemowlaka – od czego zacząć?
Prawidłowe żywienie niemowlaka powinno być dla każdego rodzica jedną z najważniejszych kwestii, z którymi należy zapoznać się jeszcze przed narodzinami dziecka. Od tego bowiem bezpośrednio zależy zdrowie malucha, jego tempo rozwoju, podatność na alergie, czyli tak naprawdę jakość całego dorosłego życia. Jak w takim razie zadbać o to, by dostarczać niemowlakowi odpowiednią ilość właściwie zbilansowanych posiłków przez pierwszy, kluczowy rok jego życia?
10 faktów, które musisz wiedzieć o witaminie D dla dzieci
Witamina D jest bohaterką ogromnej ilości badań naukowych, newsów i publikacji. Do coraz to większej grupy społeczeństwa dociera, że jest ona ważna, i że nie jesteśmy w stanie wytworzyć odpowiedniej jej ilości w skórze wyłącznie dzięki słońcu.
Dziecięcy pokój marzeń – czyli o tym, jakie meble i łóżko wybrać
Urządzenie pokoju dziecięcego tak, by spełniał marzenie dziecka, a jednocześnie był bezpieczny i funkcjonalny bywa nie lada wyzwaniem dla rodziców. Wygląd pokoju niemowlaka zależy tylko od fantazji dorosłych, ale im maluch starszy tym jego oczekiwania i poczucie samodzielności rosną. Na szczęście, rynek sprostał oczekiwaniom zarówno dzieci jak i rodziców, w ofercie mebli dziecięcych można znaleźć produkty, które spełnią wymagania nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.
Alergia na pleśń - jak z nią walczyć?
Alergia to reakcja systemu odpornościowego człowieka na alergeny.Większość alergii wziewnych daje takie same lub podobne objawy. Dlatego tak trudno jest na początku dowiedzieć się, co nas konkretnie uczula. Dopiero badanie krwi jest w stanie potwierdzić lub zaprzeczyć naszym podejrzeniom. A uczulić nas może praktycznie wszystko, w tym także i pleśń. Jak objawia się alergia na pleśń, co ją powoduje oraz jak ją leczyć?