Zaloguj się
Dlaczego warto wybrać się z dzieckiem na warsztaty muzyczne?
(2017-12-18)

Muzyczny rozwój dziecka jest równie ważny jak jego rozwój plastyczny. Gdy chcemy wspierać malucha, warto wybrać się z nim na warsztaty muzyczne, które nie tylko pomogą mu w poznaniu muzyki bliżej, ale również będą wspierały jego rozwój na innych płaszczyznach.

Dzieci już po ukończeniu pierwszego roku życia są w stanie reagować na muzykę – te nieco starsze mogą już próbować tańczyć w jej rytm. Wspólne słuchanie z maluchem piosenek oraz tańczenie to doskonały sposób na spędzenie czasu – dziecko może wtedy nie tylko rozwijać słuch, ale również psychomotorykę, a także zaspokoić swoją naturalną potrzebę do zabawy i ruchu.

Zajęcia muzyczne dla najmłodszych – zabawa na całego!

Nie warto jednak ograniczać się tylko do słuchania muzyki w domu – warto też wybrać się na warsztaty muzyczne dla dzieci, podczas których maluch będzie mógł poznać muzykę w otoczeniu innych dzieci i bawić się jeszcze lepiej.

Zajęcia muzyczne organizowane przez różne szkoły muzyczne, teatry, centra kultury mają na celu uwrażliwienie dzieci na muzykę, a także wspieranie przez to rozwoju ich umiejętności manualnych i ruchowych. Podczas zajęć dzieci jednak nie tylko słuchają muzyki, ale biorą też udział w różnych zabawach muzycznych, śpiewaniu, grają na instrumentach, dlatego to mnóstwo radości dla każdego malucha.

Główne zalety warsztatów muzycznych dla dzieci:

  • uwrażliwienie dziecka na muzykę
  • kształtowanie świadomości muzycznej
  • rozwijanie zdolności muzycznych
  • poznawanie wartości rytmicznych
  • wsparcie dla rozwoju ekspresji artystycznej, wyobraźni, kreatywności
  • kształtowanie umiejętności pracy w grupie

Warto również wskazać, że zajęcia muzyczne dla dzieci mogą być łączone są również z zajęciami relaksacyjnymi, podczas których dzieci mogą się uspokoić, wyciszyć, odpocząć.

Gdzie zapisać malucha na warsztaty muzyczne dla dzieci?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, warsztaty muzyczne dla dzieci organizowane są obecnie przez wiele różnych instytucji. Z ofertą zajęć możemy zapoznać się już teraz przez internet, dlatego możemy wtedy porównać je ze sobą i wybrać takie, które będą dla dziecka najbardziej atrakcyjne.

Zajęcia skierowane są już dla dzieci od około 2. roku życia, ale znajdziemy też takie, które przeznaczone są dla starszych dzieci. Ceny zajęć rozpoczynają się od około 50 złotych miesięcznie.