Zaloguj się
Aktualności i informacje
Martwisz się o swoje ciało? Masz rozciągniętą skórę, pojawiły się rozstępy i cellulit? Próbujesz ujędrnić skórę po ciąży, jednak bezskutecznie? Mamy na to prosty sposób! Wystarczy, że wypróbujesz termolifting! Nie wierzysz, że ten zabieg może pomóc powrócić Twojej skórze do stanu sprzed ciąży? Przekonaj się sama, że jest to możliwe!
Noworodki są silnie narażone na wyziębienie. Ich organizm posiada bowiem słabo wykształcony system regulacji temperatury ciała, a tkanka tłuszczowa nie chroni przed chłodem w wystarczającym stopniu. Z tego powodu większość rodziców ubiera noworodki znacznie cieplej niż siebie. Niekiedy jednak okazuje się, że maluszki są ubrane zbyt ciepło.
Młode matki, szczególnie przy pierwszym dziecku, mogą mieć wątpliwości, jaką butelkę do karmienia wybrać. Karmienie piersią, choć może bardziej uciążliwe, to pod tym względem nie przysparza aż tyle problemów – nie trzeba podgrzewać pokarmu, wyparzać butelek czy martwić się, który smoczek będzie bardziej odpowiedni. Jeśli też czujesz się trochę zagubiona wybierając butelkę dla dziecka, przeczytaj nasz poradnik.
W ostatnich latach pieluchy wielorazowe stają się coraz bardziej popularne, a jest to spowodowane tym, że wzrasta świadomość rodziców, jeśli chodzi o pielęgnację skóry dziecka. Czym są pieluszki wielorazowe? Czy istnieje ich jeden rodzaj? Dlaczego uważa się je za pieluszki ekologiczne? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.
Epidemia autyzmu (2015-09-11)
Czy jest się czego bać? Najnowsze dane z USA mówią o diagnozowaniu zaburzeń ze spektrum autyzmu już u 1 dziecka na 68!
Jeszcze przyjdzie czas, że z rozczuleniem będziecie wspominać wyjściowe ubrania poplamione mlekiem albo kaszką. Bo z ulewaniem to jest tak, że żadnego z rodziców nie ominie bluzgnięcie na korporacyjny uniform albo wieczorową sukienkę. Maluchy mają chyba wbudowany jakiś czujnik i kiedy tylko zapali im się żaróweczka informująca o wyjściowym ubiorze rodzicieli, natychmiast im się ulewa. Ulewanie u niemowląt nie jest niczym nadzwyczajnym, taka uroda ich niedojrzałego układu pokarmowego. W ten najprostszy możliwy sposób maluch pozbywa się nadmiaru pokarmu. Relatywnie łagodniej ulewa się niemowlętom karmionym piersią niż tym, które karmione są mlekiem modyfikowanym. Ale to samo mleko jest przyczyną gwałtownego ulewania się, a fakt, że maluchy karmione butelka częściej się przejadają, podczas gdy te wiszące przy piersi zjadają tyle, ile jest im faktycznie do szczęścia i sytości potrzebne.
Wydawałoby się, że zdolność do płodzenia i rodzenia dzieci jest elementem wpisanym w ludzki organizm, powodującym, że nasze starania nie mają w tej kwestii żadnego znaczenia. Tymczasem okazuje się, że stosowana przez nas dieta ma niebagatelny wpływ na płodność. Odpowiednio zbilansowana może nam pomóc w staraniach o potomka, jednak niekorzystnie dobrane składniki jedzenia mogą jedynie utrudnić poczęcie dziecka. Dlatego przy planowaniu powiększenia rodziny, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, co znajduje się na naszych talerzach.
W czasie ciąży organizm kobiety produkuje bardzo dużą ilość różnych hormonów. Jednym z nich jest estrogen, który w dużym stopniu odpowiada za ograniczenie pracy gruczołów łojowych, które zaczynają wytwarzać coraz mniej sebum. W efekcie skóra zaczyna się przesuszać, nadmiernie się łuszczyć, piec i swędzieć. Ponadto może intensywnie reagować na różne składniki zawarte w kremach do twarzy, których dotychczas używałaś. Po porodzie funkcjonowanie gospodarki hormonalnej wraca do normy, jednak do tego czasu należy zmienić sposób pielęgnacji i lepiej zadbać o skórę swojej twarzy.
Mleko modyfikowane dla rocznego malucha, zaliczane jest do tak zwanego mleka następnego. Oznacza to, że posiada ono większą zawartość, niezbędnego na tym etapie rozwoju białka – materiału budulcowego wszystkich tkanek. Jak wybrać najlepsze mleko dla roczniaka? Jakie płyną korzyści dla dziecka z jego podawania?
Katalog firm
lub wybierz kategorię z listy:
Najnowsze firmy
Stomatologia Pro-Familia
Stomatologia Pro-Familia

Zobacz wizytówkę
MEMI - pościele dla dzieci
MEMI - pościele dla dzieci

Zobacz wizytówkę
Najbliższe targi i wystawy